אודות המרפאה > למען הקהילה: המרפאה מסייעת לעמותת "חבר לי"

עמותת חבר לי הוקמה בשנת 2006 ע"י פועה הורוביץ.
מטרת העמותה: הצלת כלבים מתחנות הסגר של השירותים הוטרינריים של גוש דן, עימה עובדת היא בשיתוף פעולה ייחודי.

תחנת ההסגר של גוש דן חולשת על שטח גדול, מאוכלס מאוד ומרובה במושבים ויישובים אחרים, בהם אחוז נטישת הכלבים הוא גבוה.
מדובר בשטח המתחיל מכפר סבא ועד הישוב אזור בדרום.
התחום כולל גם את הערים גבעתיים, קריית אונו, גבעת שמואל, בני ברק, שוהם ועוד.

כלביית גוש דן קטנה והצורך עצום.

העמותה משתדלת לקחת תחת חסותה כמה שיותר כלבים, המגיעים להסגר ואין להם דורש.

לאור המגבלה הכספית, העמותה מוגבלת ביכולתה להציל מספר רב של כלבים כיוון שבזמן שהכלבייה מלאה, אנחנו נאלצים להעביר כלבים לפנסיונים פרטיים ולשלם עבור כל כלב כ-600 ₪ לחודש, הסכום מסובסד אמנם על ידי בעל הפנסיון אך בהיותנו מעבירים מספר רב של כלבים, הסכום מגיעה לאלפי שקלים בחודש.

כל סכום שייתרם לעמותה יאפשר לנו לחלץ יותר כלבים מההסגר ולהעבירם לפנסיון הפרטי עד שתימצאנה להם משפחות ראויות.

בהרבה מקרים הכלבים שחילצנו מתחנת ההסגר מפתחים מחלות או נפגעים בזמן שהייתם בפנסיון. העמותה מסיעה את הכלבים לווטרינר, העובד בשיתוף פעולה עם העמותה, ומגישה לכלב את כל העזרה הנחוצה. עזרה וטרינרית זו אמנם מסובסדת על ידי הווטרינר הפרטי אך ההוצאות עדיין גבוהות ביותר ותמיכה בעמותה תאפשר לנו להגיש עזרה לכל כלב, הנמצא תחת חסותה.

בנוסף, עוסקת העמותה בחינוך בבתי הספר במתן  הרצאות מסודרות לכל שכבה. ההרצאות הן בתחום מצב הכלבים בארץ, אימוץ וגידול כלבים. לפי שעה פועה הורוביץ היא זו שמרצה בבתי הספר. מטרת העמותה היא לגייס עוד אנשים שירצו בכמה שיותר בתי ספר בנושא זה.

העמותה לוקחת תחת חסותה גם כלבים של אנשים פרטיים, הפונים אליה במצוקתם האמיתית או המזויפת. לעיתים קרובות המצב בלתי נסבל והעמותה לא יכולה לעמוד מנגד ולוקחת את הכלב תחת חסותה. אנחנו נותנים לכלב טיפול וטרינרי כולל חיסונים ועיקור ומכניסים גם אותו לפנסיון, בד"כ על חשבון העמותה.

נקודה נוספת,  פעילי העמותה לא מבקשים ולא מקבלים שכר כספי עבור עמלם. שכרם הוא הסיפוק והרגשת השליחות. הכסף שייתרם לעמותה, יגיע ישירות לכלבים המסכנים, שהגיעו לכלוב על לא עוול בכפם ויאפשר לנו להציל כמה שיותר מהם מסוף עגום.
 
לידיעתכם, תרומות לעמותה מוכרות לצרכי מס לפי סעיף 46 למס הכנסה.  

כדי לדעת כיצד ניתן לתרום לעמותה, נא ליצור קשר עם פועה הורוביץ-רכזת העמותה-050-7548187 או לשלוח מייל לכתובת  imutz@013.net

 

לקבלת מענה מהיר: