top of page

נשים ועסקים / ד"ר טלי אלוני רוזן

טלי אלוני רוזן היא בעלת המרפאה הווטרינרית רמת אביב, ווטרינרית בעלת ניסיון של מעל 24 שנים. היא מתעוררת כל בוקר עם אנרגיות חדשות ומוטיבציה, ומרגישה שהתפקיד שלה הוא שליחות של ממש, תפקיד המשלב הרבה אהבה לאנשים, לחיות, והרבה נתינה. טלי מתנדבת בארגוני בעלי חיים ועמותות, ומזה מספר שנים מקיימת פרוייקט אימוץ כלבים אחת לשנה בישוב כוכב יאיר.


איך העסק התחיל?

"מאז ומעולם ידעתי שאני רוצה להיות ווטרינרית. תמיד היו לי חיות בבית ואימצתי כל חיה – קיפוד, תוכי, כלב ואפילו בית נמלים. בעבר עבדתי כרופאה רשותית בפתח תקווה במרפאה שנתנה מענה לתושבי העיר. את העסק פתחתי לפני שמונה שנים וכיום אני יכולה לתת מענה לקהל רחב יותר."


כמה משפטים על העסק

"המרפאה מציעה את כל סוגי השירותים עבור בעלי חיים – טיפולים מורכבים, כירורגיה, בדיקות מעבדה מתקדמות, חיסונים וטיפולי שיניים, עיקורים, סירוסים, טיפול בחיות אקזוטיות, טיפול שנושא הטסת בעלי חיים לחול, ויש לנו גם מספרה ושירות יופי. בנוסף אני מציעה ייעוץ וניהול פינות חי מול בתי ספר ומתנדבת בארגונים של בעלי חיים ועמותות."

מה מיוחד במרפאה שלך?

"כווטרינרית ותיקה בתחום, אני מבינה ומוקירה את האהבה והדאגה הרבה להולכים על ארבע, ומקפידה על מתן שירות איכותי ומקצועי תוך שאיפה מתמדת למצוינות. צוות המרפאה מעניק יחס אישי וחם ללקוחות ולבעלי החיים ודואג לתת שירות טוב ואמין לכל המטופלים."


שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"התנהלות פיננסית ותוכנית עבודה מסודרת היא חובה לכל עסק, כמו גם ניהול זמן נכון בין הבית לבין העבודה."

"חשוב לקחת יום בשבוע לעצמך ולהקדיש אותו למפגש עם חברות או פינוק. צריך לדעת לעשות הפסקה עבור עצמך. כשיש לי את היום הזה אז אני לא מוותרת. זה ממלא אותי באנרגיות חדשות."

"חשוב לשמוע רעיונות של יועצים בתחום של פרסום ושיווק ולקבל החלטות בהתאם. אנחנו בתהליך של למידה מתמדת ובעיניי כל עסק צריך ליווי עסקי וצריך להשקיע בפרסום."

חוויה מיוחדת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"מקרה מעניין שקרה לי בחיי האישיים: שלג, כלבת השי-צו שלי, בת 14 שנים, הובאה לבי"ח עקב חצי גוף תחתון משותק – גרירת רגליים אחוריות, רפלקס אנאלי חסר וטונוס זנב שאינו מגיב לגירוי. לאחר בדיקת נוזל חוט השדרה, צילומי סקר עמוד השדרה וסקירת CT, נצפתה נטייה להסתיידות של הדיסקים בין החולייתיים – עדות לשלוש פריצות דיסק. שלג הוכנסה לניתוח חירום להוצאת נוזל חוט השדרה, ניתוח שערך מעל חמש שעות. הפרוגנוזה הייתה מאוד נמוכה עם חשש לחיי הכלבה. בבוקר למחרת היא הייתה ערנית וחיונית ובחלוף עשרה ימים וביצוע סידרה של טיפולים פיזיותרפיים כולל הידרותרפיה לצורך המשך תהליך השיקום, שלג התאוששה מהניתוח. לאורך כל הטיפול הסברתי לילדיי שיש סיכוי גדול ששלג לא תתאושש ולא תחזור הביתה. אבל בזכות כוח רצון ולחימה של הכלבה ועל אף כל הקשיים, שלג הבריאה, הולכת ורצה ואין שום זיכרון מהניתוח שעברה."


איך את צומחת ממשברים?

"יש לי משפחה תומכת ובן זוג אוהב ואופטימי שנותן חופש ותמיכה. בזמני משבר חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי להבין איך אפשר לצלוח את המשבר ולהתאים את עצמינו מצב החדש שנוצר. למשל בתקופה הזו החלטתי לפתוח שירות ווטרינר עד הבית עבור אנשים מבוגרים שלא יכלו להגיע למרפאה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את השילוב בין השירות שאנחנו נותנים לאנשים לבין הטיפול בבעלי החיים. השילוב הזה יוצר הנאה מרובה וסיפוק גדול – מתן שירות רפואי מסור לחיות המחמד בחום ואהבה ללא גבולות, והכרת תודה מבעליהן."


לכתבה במגזין 'מיס מנדלה' במדור נשים ועסקים לחצו כאן

Comments


bottom of page